Przyzwyczajanie do obowiązków w ładnym otoczeniu

Przyzwyczajanie do obowiązków w ładnym otoczeniu

Dzieci nie rodzą się z nabytymi cechami ani nawet z takim, czy innym charakterem. Niektórzy twierdzą, że są jak plastelina i od rodziców zależy, czego się dzieci nauczą i jakimi dorosłymi będą w przyszłości. Zapewne wiele w tym prawdy, chociaż nie tylko rodzic ma wpływ na jego rozwój, niemniej starający się o dobro swych pociech, mają zapewne na uwadze to, że większość zależy od nich.
Najpierw maluch leży, potem raczkuje i siada, wreszcie chodzi. Nadal nie jest to jednak moment, w którym rodzice muszą pędzić do salonu meblowego, gdzie znajdą biurka dla dzieci. Jednakże pytanie, kiedy zacząć się zastanawiać nad jego zakupem, wcale nie jest błahe, a wręcz przeciwnie.
Biurko, jako takie, coś sobą symbolizuje. To nie piaskownica, gdzie wiadomo, że maluch może się wygłupiać i wyłącznie beztrosko bawić. Ten mebel oznacza obowiązek, wkroczenie w nowy etap życia. Nasza pociecha powinna czuć, że nie tylko można przy nim pooglądać filmiki w internecie, ale przede wszystkim to, że przy biurku się pracuje, czyli odrabia lekcje i uczy się, jeśli chodzi o młode pokolenie. Nie możemy jednak przy tym nie zadbać o to, aby otoczenie biurka sugerowało jedynie pracę, ale by było także przyjazne.
Wystrój pokoju dziecinnego jest równie ważny, jak cała dekoracja domu. Źle się dzieje, kiedy rodzice, w swym pędzie do doskonałości, a w rzeczywistości, by pochwalić się swym domem przed innymi, o dziecku w tym zakresie zapominają. Ono rzadko wie, co jest dla niego dobre i jak będzie się czuło w takim czy innym wystroju. Tutaj wybitnie rodzice mają do powiedzenia najwięcej.


Comments are closed.