Do dziecinnego łóżka oraz na podłogę

Do dziecinnego łóżka oraz na podłogę

Poza niektórymi osobnikami wypaczającymi rodzicielstwo i jego sens, jako rodzice wszyscy kochamy nasze dzieci i pragniemy, by było im na świecie jak najlepiej i dotyczy to każdego aspektu ich życia.
Martwi nas zbyt ciężki plecak do szkoły, zawartość posiłków w szkolnej stołówce, bezpieczeństwo na drogach, podwórkach i domach, a także wygoda dzieci. Kupujemy im zabawki i spełniamy zachcianki, ponieważ dla rodzica nie ma nic piękniejszego od uśmiechu jego dziecka. Dbamy również o to, aby miały wygodnie podczas snu i by ich pościel nie wywoływała uczuleń. Jednak tutaj akurat, ważne jest również otoczenie, w jakim dziecko zasypia, a gdy ma ulubionego bohatera, powinien on być widoczny i być niejako przy dziecku.
Pościel Strażak Sam jet właśnie czymś takim, pozytywnym, ciepłym bohaterem, z którym niejedna z naszych pociech pragnie się utożsamiać i zasypianie w takim towarzystwie, z całą pewnością zapewni dziecku spokojniejszy i zdrowszy sen.
Ważne jest również wybudzanie naszego malucha i jego pierwszy kontakt z nowym dniem. Nie jest dobrze, gdy po przebudzeniu stawia ono swe bose stópki na gołej podłodze, nawet gdy nie jest ona zimna. Lepszym rozwiązaniem będzie z całą pewnością, mięciutki, gruby i przyjazny dywanik z pomponów. Taki kontakt jest znacznie bardziej przyjazny dla dziecka, ale trzeba tu dodać, że nie tylko jego dotyczy.
Nic nie stoi na przeszkodzie, aby takowe dywaniki leżały również przy łózkach w sypialniach ludzi dorosłych. Wszak powitanie dnia jest bardzo ważne i lepiej, kiedy jest ono przyjemne, a nie na odwrót.


Comments are closed.