Funkcjonalne i ozdobne oraz funkcje poddasza

Funkcjonalne i ozdobne oraz funkcje poddasza

Co nadaje mieszkaniu charakter? Oczywiście odpowiednia aranżacja i różnego rodzaju dodatki i bibeloty. Gołe meble to raczej smętny widok, dlatego ozdabiają je różnorakie przedmioty i niekoniecznie użyteczne, a szkło i ceramika mogą pełnić obie funkcje, czyli dekoracyjną i użytkową.
Można je umieszczać gdziekolwiek w mieszkaniu. Przykładowo wazon na kwiaty w salonie albo w kuchni, gliniana figurka na kominku bądź na telewizorze, naczynia w meblościance za szkłem. Miseczki, talerze, patery, także wiszące na ścianach, kieliszki, których używamy przy każdej okazji albo od święta, a nawet takie, których nie użyjemy nigdy. Wszystko ma znaczenie i dzięki temu nasze wnętrza nabierają charakteru domostwa, klimatu, który jest nam niezbędny do życia. Nawet sypialnia na poddaszu z garderobą nie może być od nich wolna, chociaż w tym drugim miejscu, szkła raczej umieszczać nie należy, szczególnie wówczas, gdy często coś w nim przymierzamy. Jednak przy niestosowaniu ścianek działowych, wystrój i pomoc bibelotów, będzie miało znaczenie także i dla garderoby, a w sypialni mogą się znaleźć i takie, których możemy użyć do picia, chociażby ziółek na sen.
Jak poza tym urządzić takie poddasze? Zazwyczaj będzie ono miało skośne sufity, więc przy aranżacji i ustawianiu łóżka pamiętać jedynie trzeba o tym, aby przy wstawaniu nie uderzać głową o sufit. Poza tym szafki garderoby dzielimy na odzież używaną obecnie oraz na taką, której moda przeminęła, ale, że może powrócić, więc w którymś z kątów może na nią poczekać. Jedno jest pewne, zagospodarowywać poddasza warto, to wszak dodatkowy metraż.


Comments are closed.