Wybór mebli do nowego domu

Wybór mebli do nowego domu

Budowanie własnego domu przysparza wiele radości. Wybór projektu, rozwiązań grzewczych i elektrycznych, choć są pracą opowiedzianą i żmudną, są elementem tworzenia własnego miejsca na ziemi. Prawdziwe chwile szczęścia przychodzą jednak na końcu – kiedy nasza praca polega już wyłącznie na wyborze estetycznych i wygodnych rozwiązań – czyli podczas urządzania wnętrz.

Wybór mebli jest najistotniejszą częścią tego etapu wykańczania domu. Skoro już stawiamy nowy budynek, warto byłoby zadbać, aby składające się na jego wnętrze były podstawa panującego tam klimatu na lata. Na co zatem zwracać uwagę?

Wybór szafy do przedpokoju

Oczywiście wybór szaf uzależniony jest od rodzaju danego pokoju i ilości miejsca w całości domu. Kiedy jest go bardzo dużo, możemy kupować mniejsze, jednak w małych domach czy mieszkaniach warto postawić na większe, a sprytnie wkomponowane w przestrzeń. Jeśli więc mamy niewiele miejsca, a zastanawiamy się, jaka szafa do przedpokoju będzie najlepsza, możemy przearanżować na szafę całą ścianę przedpokoju. W dużych domach natomiast w każdym pokoju można postawić obszerne miejsce na rzeczy.

Jedno pomieszczenie – jeden styl

Różnorodność mebli w jednym pokoju po kilku latach każdego przyprawi o zawrót głowy. Zasady są proste. Pytanie: jaki stół do jasnych mebli? Odpowiedź: jasny. Jaki żyrandol do salonu w stylu klasycznym? Klasyczny. Jeśli chcemy miksować style, miksujmy je, ale w całym domu, a nie na przestrzeni jednego pokoju. Salon z meblami w stylu ludwikowskim, a żyrandolem rodem z muzeum sztuki współczesnej nie będzie wyglądał estetycznie.